| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Romana sau Matematica? De ce?

11 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Româna, mi-a plăcut întotdeauna să citesc, am avut mereu talent la scris, toate profesoarele mele de limba și literatura română m-au adorat.

| Raven a răspuns (pentru Raven):

Ah, n-am văzut categoria în care ai postat-o și am dat răspunsul din punctul meu de vedere. Dacă vrei să urmezi ceva facultăți de viitor, cam ai nevoie de matematică.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Geografie de ce?

| Sn4k3 a răspuns:

Pui si tu niste intreabari...

| PainTech a răspuns:

De ce "romana sau matematica" cand se poate "romana si matematica"?

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru PainTech):

Urasc matematica, de aceea

| Iote a răspuns:

Ambele. Ajuta.

| Kevinn2000 a răspuns:

Amândouă, pentru că ambele sunt importante și folositoare.

| AlexandruSEV a răspuns:

E subiectiv, depinde de cum e fiecare, eu as alege matematica pentru ca nu poate fi interpretata ca si romana, matematica e obiectiva, ai solutia si un raspuns, pe cand la romana fiecare priveste din perspectiva lui si trebuie sa gasesti o cale de mijloc sa fie bine pentru ambele tabere, sau iti poti sustine parerea ferm, dar trebuie sa stii foarte bine despre ce vorbesti. Matematica mi se pare mai simpla.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru AlexandruSEV):

Eu urasc matematica si mi se pare extrem de foarte grea?

| AlexandruSEV a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Atunci romana e pentru tine.