| PovesteaVieţiiMele a întrebat:

Romane,carti S.F., ceva? Fundaaa la cele mai multe. Vreau macar unul care l-ati citit si v-a impresionat. Multumesc:*

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai citit pana acum iti recomand toate romanele scrise de Frank Herbert, in special seria Dune, cele de Isaac Asimov, in special seria Fundatia si scrise de Orson Scott Card, in special seria Saga lui Ender.
Toate titlurile aparute in limba romana de acesti autori le gasesti pe ro.wikipedia.org.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20000 de leghe sub mari de Jules Verne! Ai aici un rezumat cu inceputul: http://www.lecturirecenzate.ro/2013/06/20000-de-leghe-sub-mari-p1-1-3/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Ioandelasal mi-a luat-o inainte: tot ce e scris de Isaac Asimov, Frank Herbert, Günther Krupkat (Nabou m-a impresionat) si chiar mult controversatul Erich von Däniken.

| Morphines a răspuns:

„Captiv în labirint" - James Dashner
„Înainte să adorm" - S.J. Watson
„Obiecte ascuțite" - Gilian Flynn
Așa sunt multe, nu-mi vin acum în minte. Mai caută pe Elefant.ro.

| ℓσяєภยş a răspuns:

Http://clublectura.ro/ aici gasesti tot ce vrei, eu momentan citesc Academia Vampirilor, o carte cu vampiri si imi place foarte mult, ador supranaturalul ♥

| raluka66 a răspuns:

Jocurile foamei (toate 3 volumele)

| BlackRose_2003 a răspuns:

Romanele scrise de Agatha Christie sunt geniale

| PovesteaVieţiiMele explică (pentru BlackRose_2003):

Astea nu sunt cumva de groaza? Nu de alta, dar mi-e ca daca citesc nu mai pot dormi noaptea laughing

| raluka66 a răspuns (pentru PovesteaVieţiiMele):

Nu sunt de groaza. Sunt romane politiste cu crime si chestii din astea. Nu e chiar atat de infricosator(adica nu sunt fantome sau chestii supranaturale fioaroase, doar crime) dar depinde si cat de "sperioasa" esti.

| carolincik2 a răspuns:

Pe aripele vintului funda?