| anonim_4396 a întrebat:

Romania pe ce loc se afla la viteza medie a internetului...(si viteza me edie as dorio daca se poate) pe glob?big grin

Răspuns Câştigător
| Robert5678 a răspuns:

Romania,daca nu stiai, este una din tarile cu cele mai bune viteze de internet.Din cauza retelolor adunate intr-un singur loc, cum ar fi cartierele de blocuri ...etc,si din cauza ca la noi,in Romania,fiecare furnizor de internet,din cauza rivalitatii,lasa de la el din pret,astfel,fiecare persoana are acces la un internet rapid, care la randul ei, ridica reteaua in viteza.Deci da, suntem una din tarile din top cand e vorba de viteza la internet.Imi cer scuze, dar nu pot sa iti spun care e viteza medie.

3 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Nu stiu pe ce loc este, sau o medie, insa de pot asigura de faptul ca Romania este una dintre tarile cu cele mai bune viteze la internet.

| kevincosty a răspuns:

In momentul de fata Romania este a doua tara din Europa ce dispune de internet de a 4 generatie- internet 4G! Si in plus la tarife mult mai mici decat in orice alta tara. Viteza si calitate garantata. Mai multe informatii pe www.internet4g.ro

| PcDoctor a răspuns:

3 pe locul 3