| Focutza a întrebat:

Sa îmi traducă cineva următorul, va rog: "cine a citit biblia este un crestin, cine a inteles Biblia este un ateu".

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E destul de simplu. Daca intelegi aberatiile de acolo si nu doar le iei de bune realizezi ca e o carte de povesti

3 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

In ce limba vrei sa-ti traduc?

| Panamax a răspuns:

Cine intelege isi da seama ca Biblia a fost scrisa de oameni cu unicul scop de a indoctrina alti oameni.
Nu este vorba despre niciun Dumnezeu, doar de un conducator psihopat al evreilor numit YHWH.
Acesta a instigat la ura rasiala.la genocid, uciderea copiilor in bratele mamelor, violuri in masa etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. cine a citit biblia este un crestin = Indragostitul a fost orbit de stralucirea ei. unde: indragostitul = crestinul. ""ea" = biblia.
2. cine a inteles biblia este un ateu. Istetul nu are nevoie de ea.
Este un mod de gandire, tu trebuie sa intelegi, nu poate altcineva sa te ajute gandind pentru tine in locu tau prin creierul tau.