| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU,
Cum pot face si eu sa fiu cat de cat decent la matematica? Adica... tot repet, incerc sa fiu cat mai bun. Dar degeaba, tot nu se lipeste nimic de mine. Ceva idei pls?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Înțelege-o logic. Dacă nu poți singur fă meditații.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Fa ca mine.
-iti faci un orar saptamanal in care inveti la matematica si in care pui in practica ce ai invatat
-faci un caiet suplimentar si il duci la corectat la profesorul tau de matematica si il rogi sa iti dea ceva in plus
Daca faci astea vei bun la mate.

| Allexander07 a răspuns:

Iti dau cateva sfaturi referitoare la matematica:

- fii prezent si in acelasi timp atent la toate orele de matematica;
- rezolva temele date de profesor, de obicei testele se dau asemanatoare cu exercitiile din tema;
- mergi la tabla de fiecare data cand poti, pentru ca ajuta, crede-ma;
Daca faci ceea ce ti-am spus eu o sa fii un elev de nivel mediu (media 6-7/semestru).
Eu am facut toate astea + ceva meditatii in ultimul semestrul din a 12-a si am luat 7, 50 in bac la matematica.
Succes!

| auricamanole a răspuns:

Draga matematica se invata cu creionul in mana...asa ca baga cat mai multe exercitii

| Ursulescu_Daniel_1988 a răspuns:

Incearca sa faci exercitii in plus si sa iti faci un program cu telefon/calculator/tv si daca tot nu merge incearca sa te meditezi

| Ursulescu_Daniel_1988 a răspuns:

Trebuie sa lucrezi exercitii in plus si sa fi foarte atent la ora, pe langa asta trebuie sa iti dedici mai mult timp materiei respective si sa lasi tehnologia la o parte

Daca nu merge ce am scris mai sus incearca sa te meditezi