| marsa_6028 a întrebat:

Sal TPU. Vreau cateva informatii despre transferul la liceu.In toamna intru in clasa a 9-a si sunt resemnat cu privire la examen. Vreau sa intru la Rosseti dar nu se stie.(Dupa parerea mea voi intra la un liceu prost). Ei uite ce vreaubig grinaca in clasa a 9 imi iese media 8.72 pot intra la acest liceu, tinand cont ca se intra cu 7.80 la stiinte. App conteaza si nota la examenul din clasa a 8a? Dau funda.
P. s:am inteles ca trebuie sa ai media mai mare ca ultimul admis.Deci,daca se intra cu 7.80 banuiesc ca aia de acolo nu vor avea mai mult de 8.50.

1 răspuns:
| Vlad_2260 a răspuns:

Din ce am citit am inteles ca ultima medie la liceul unde vrei sa intri este 7.80. Conteaza 50% nota si 50% media 5-8. Daca iti iese peste 7.80 poti sta linistit.