| Tonea_Danut_2000 a întrebat:

Salariul unui politist este bun? Am auzit ca este apropiat cu salriul unui membru din S.I.A.S

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde ce intelegi prin salariu bun...

| KenNine a răspuns:

Depinde daca are functii de comanda atunci salriu incepe de la 2600 pana la 9600 de ron pe luna.Dar daca nu are functii de conducere atunci incepe de la 778 pana la 4647 de ron.

| Andreea213 a răspuns:

Depinde ce functie primesti. Minimul este de 780 lei, iar maximul de 9600.

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Nu c-am! Este o diferență destul de mare între cele două instituții!

| 2P a răspuns:

In niciun caz laughing Ce-i drept se respecta deoarece e de stat, dar pentru munca si riscurile la care se expun zilnic nu se merita...In schimb daca vrei sa fii robot si so duci bine la pensie, fii politist! Dar dupa o cariera in politie daca nu o iei razna din cauza sistemului comunist sigur te vei alege cu vreo boala de la timpul petrecut in frig