| PapadaniePandemicaCoroanaCrocodilMAMAomida a întrebat:

In ce tara se afla Hum (cel mai mic oras din lume)?

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

"Croaţia găzduieşte cu mândrie cel mai mic oraş din lume: Hum, cu doar 17 locuitori şi aproape 1.000 de ani vechime. Orice turist care ajunge în acest oraş medieval simte că a călătorit în timp, cu mii de ani în urmă deoarece oraşul nu s-a schimbat cu nimic de secole întregi. Nimic nu a mai fost construit în afara zidurilor ce delimitează oraşul.

Hum este situat în inima Istriei, cea mai mare peninsulă din Croaţia. Această zonă a Istriei este împânzită de dealuri verzi şi oraşe încântătoare care s-au dezvoltat din mici oraşe medievale."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În Croația
https://zizuhotel.ru/......-vybory-v/

| MaryMaria333 a răspuns:

Eu zic ca ii ceva de a lui Croatia, are putin, numai 17 locuitori.