| Drinceanu_Costinel_1995 a întrebat:

Sall all, am 12 ani sunt in clasa aVI-a am note de 8, 9,10 cum pot face sa fiu mai atent sa sa am numai 10?

Răspuns Câştigător
| Arummaculatum a răspuns:

Pai e destul de simplu. Daca esti deja in clasa a 6 si ai note asa, daca nu te schimbi pana in clasa a 8 o sa te duci in jos.
Sfatul meu e urmatorul si vorbesc din experienta, eu am 22 ani : ca sa treci de bariera aia de care te lovesti tu, ca sa fi mai bun trebuie sa renunti la niste lucruri. Trebuie multa vointa si indiferent ce zic altii despre tine sa nu te intereseze. Ai nevoie sa renunti la mai mult din timpul liber, nu tot dar mai mult. De exemplu eu la facultate nu pot sa invat daca nu ma separ de toata lumea de toate lucrurile care ma atrag. Fete, distractie etc. daca te retragi cum zic o sa inveti mai bine dar o sa fi mai trist si mai singur. Numai un baiat intelept s ar gandi inainte la viitor si nu ar bate pasul pe loc. Succes

| AndreiDesire a răspuns (pentru Arummaculatum):

Mda sigur iti zic un singur lucru am 13 ani sunt in clasa a-VII-a si am note de 8 9 10 si nu invat nimic acasa pur si simplu ma ocup de invatarea codurilor binare si programare in rest stau si ma joc deci. EXPLICA.

4 răspunsuri:
| KLiNK a răspuns:

Daca tu crezi ca poti fi mai atent, fii mai atent. Nu prea sunt tutoriale. Incearca sa pricepi logic si nu toci. Este cea mai idioata metoda de a invata.
Vezi ca notele sunt influentate si de cat inveti acasa. Deci ai grija.

| Darkangelzn a răspuns:

Iti dau un sfatwinking in clasa fi numai ochi si urechi si foarte atent la profesor sau profesoară si mai invata acasa si o sa vezi lucruri schimbate si note mai bune

| AndreyVineCuIntrebari a răspuns:

Poti sa incerci sa iei paritle importante pe care le crezi de cuvinta ca o sa-ti trebuiasca la teste si dupa poti sa le scrii separat, si sa le inveti, daca nu vrei asta poti incerca sa incercuiesti tot cu rosu ( doar ce ai nevoie pentru invatat )!
Sper ca ti-am fost de ajutor! happy