| Deiiu26 a întrebat:

Sall! Imi trebuie si mie niste citate istorice ale lui Mircea cel Batran, Vlad Tepes, Iancu Corvin si Stefan cel Mare. Eu am cautat pe net dat nu am gasit prea multe, va rog help ca imi trebuie pentru un proiect la istorie.Ms.

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Nu cred că istoriografia românească păstrează citate sau texte olografe reale și originale ale celor patru domnitori solicitați de tine.
Tot ce ar putea să se găsească sînt pur și simplu invenții cronicărești sau scriitoricești.