| Adrian_Filip_2001 a întrebat:

am o problema eu nu am dat examenul căci am fost corigent și as vrea sa mă transfer la un liceu, și aici vine întrebarea mea : Daca mă transfer trebuie sa am media mai mare decât cel care o intrat la liceul respectiv? Sau am nevoie neapărat de examenul luat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este neaparat nevoie dar fara evaluarea nationala media ta de admitere va fi mai mica.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru transfer in cl. a IX-a trebuie ca media de admitere sa fie cel putin egala cu media ultimului intrat la profilul liceului la care vrei sa te transferi.

| Adrian_Filip_2001 explică (pentru Ioandelasal):

Deci nu am nevoie neapărat de examenul luat?

| Adrian_Filip_2001 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult, in a X a mă voi transfera la alt liceu pentru ca așa zic eu că e cel mai bine că am înțeles că dacă mă transfer din a 11 a de la profesionala la liceu voi fi dat cu un an în urmă.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Adrian_Filip_2001):

Nu este neaparat nevoie dar fara evaluarea nationala media ta de admitere va fi mai mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elevii de clasa a VIII-a care vor rămâne corigenţi nu vor mai susţine Evaluarea Naţională. Aceştia vor fi repartizaţi în liceu pe locurile libere rămase, fără a mai trece prin acest examen.
Dar, cel mai bine, ar fi dupa mine, sa intrebi la secretariatul scolii tale, pentru ca in unele cazuri, sau facut din ce imi aduc aminte, sesiune speciala inainte de examen, pentru corijenta. Cel mai bine intrebi la secretariatul scolii tale, pentru ca astfel de informatii trebuie sa fie oficiale, nu dupa ureche.