| mary1990 a întrebat:

Sall TPU, as vrea sa pun aici întrebarea mea, la ce liceu sa, dau, stiu răspunsurile o sa fie ceva de genul cea ce vrei tu, dar chiar nu stiu, si mai precis sunt o persoana care urăște matematica si tot ce este legat de ea, ok trebuie un pic de matematica in tot, dar cred ca stiti ce vreau sa spun si ceea ce imi place sa fac si as face o viata este sa scriu, adica sa fiu scriitoare dar, nu stiu daca se va intampla vreodată si daca o sa fac ceva cu asta, imi place si sport actual sunt in clasa a 7 a si urmez antrenamente de handball dar din Martie dm. noastră se va pensiona deci, va rog ce liceu ar trebui sa urmez, ps as vrea sa fie ori in Iași ori in constanta happy mersi anticipat happy

3 răspunsuri:
| Cristi19 a răspuns:

Cauta un profil de fililogie daca-ti place asa mult romana si nu o sa faci mate deloc dupa a 10 a parca

| neutrino a răspuns:

Nu trebuie sa faci liceul, incepand din anul acesta vor exista si scoli profesionale.

| ElenaSA a răspuns:

Liceu sportiv sau specializarea Filologie.Consulta si consilierul scolar din institutia ta.