| Cosmin_8744 a întrebat:

cei care dau simulare admitere liceu la matematica nu va e frica mie da imi puteti spune si mie cum sa memorez mai mult mai am doar 5 ore la dispozitie sa invat.

Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

Aseaza-ti toate formulele pe o foie (de preferat alba, fara liniatura).

Atunci cand vrei sa inveti rapid, memoria vizuala joaca un rol esential.

Bafta! big grin

PS: Iti recomand ca la inceput sa privesti pagina in anamblu (cateva secunde vor fi suficiente pentru ca mintea ta sa isi creeze propria ei "liniatura" si sistem de grupare a datelor vizuale), apoi te poti lua de invatat.