| SuntAsaCumVreauEu a întrebat:

imi puteti recomanda o carte care v-a placut cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| justagirl2 a răspuns:

Din autorii romani care mi au placut cel mai mult- Maytrei de Mircea Eliade(romantic), Padurea spanzuratilor de Liviu Rebreanu(poveste adevarata, personajul princpal fiind chiar fratele autorului) si Ciocoii vechi si noi de Nicolae Filimon.
iar universali- de Alexandre Dumas(Contele de Monte Cristo, Cei 3 muschetari), carti politiste de Agatha Cristie (Crima din orient expres, zece negri mititei, Moarte in nori...), Capitan la 15 ani de Jules Verne/...

8 răspunsuri:
| AnnAnne a răspuns:

"Enigma Otiliei" de George Calinescu e cartea mea preferata, dar iti mai pot recomanda pentru o lectura buna si "Romanul adolescentului miop" de Mircea Eliade, "Adam si Eva" de Liviu Rebreanu si "Leandrul alb" de Janet Fitch.

| AndyIQ a răspuns:

E roman Morometii de Marin Preda gasesti si invataturi despre viata, si te intorci totodata in trecut afland astfel viata oamenilor pe atunci.
Bafta!

| justagirl2 a răspuns:

Depinde ce gen vreihappy

| carmen13 a răspuns:

Departe de lumea dezlantuita de thomas hardy si toate romanele scrise de jane austen happy

| aleeee a răspuns:

Invitatie la vals de Mihail Drumes. :X

| justagirl2 a răspuns (pentru aleeee):

Caut si eu cartea asta am inteles ca e f bunahappy

Răspuns utilizator avertizat