| TudorRadu a întrebat:

.. vroiam sa va intreb cum pot dormii mai mult, sa am un somn mai lung.Pentru ca eu acum cateva zile m-am culcat la 5 si m-am trezit la 9:30. Nu cred ca e normal...de obicei cand ma culcam la 5 cand eram pe la nunti sau botezuri dormeam pana la 12:00. Ei bine eu vreau sa dorm cel putin pana la 11:00 cand eu ma culc la 1:00 sau la 2:00 dimineata happy

2 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

8 ore de somn pe noapte sunt suficiente pentru un adolescent sau adult. Gaseste-ti o ocupatie care sa-ti umple cele 2 ore in plus, pe care ti-ai dori sa le dormi, dar nu poti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici depinde cum tie obisnuit corpul si cum spuneai cand mergi la nunti/botezuri depui mai multa energie si de asta dormi mai mult. Daca vrei sa dormi "corect" culcate pe la 11-12 si cu timpul corpul o sa se obisnuiasca si atunci o sa poti dormi mai multwinking