| SokarDax a întrebat:

SALL TPUU

Puteti sa imi dati o lista cu toate unitaile de invatare pentru matematica din clasa a 5 -a -- pana in a 7 pplz dau funda+vote

2 răspunsuri:
| andreeasweetlove a răspuns:

Daca te referi la ce tip:
a5-a ai algebra cu foarte putina geometrie introdusa pe la mijlocul al celui de-al doi-lea semestru
a6-a algebra si geometrie "separate" ca si caiete totusi se fac in mod egal... eu am facut o zi algebra una geometrie
7-a la fel ca in a 6-a doar ca e "continuarea" daca ma intelegi

| SokarDax explică (pentru andreeasweetlove):

Nu ma refer la asta eu vreau o lista cu unitaile de in...ex:
numere rationale
calcul cu radicali
(trebuie sa le repet si la prega imi trebuie lista cu tot anul asta sunt examenele si de aia)