| BossKlauX2015 a întrebat:

Salur TPU! Stiti daca se mai ia alocatie si bursa de merit? Am terminat a 12-a si luna asta am luat aocatia si am bacul la sfarsitul lunii. Stiti daca asta sau luna viitoare va fi ultima alocatie? Dar bursa se mai ia?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atat alocatia de stat pentru copii, cat si bursa se primeste pana la sfarsitul cursurilor, inclusiv luna in care termini cursurile.

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca ai deja 18 ani impliniti, deci alocatia si bursa nu se mai iau de luna viitoare, odata ce luna aceast s-a incheiat scoala si deja ai primit alocatia si bursa.