| NeRo199023 a întrebat:

Salut! Acum 3 ani am dat bacul, am picat la mate si geo, ideea e ca la romana am luat 5 si ceva, nu mai pot vedea acum exact cat pentru ca trebuie sa trec un cod pe acel site, care nu il mai am, intrebarea mea ebig grinaca as da bacul la mate si geo, nota mea de la romana s-a undeva in baza de data a liceului sau cum? Sau trebuie sa dau iar si la romana

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este obligatoriu sa sustii examenul doar la cele doua materii la care ai picat.
In cererea de inscriere la bacalaureat vei solicita expres sa-ti fie recunoscuta nota la romana, bineinteles daca nu vrei sa sustii examenul si la aceasta materie.