| Franklin_Jack_1980 a întrebat:

Salut, acum am terminat clasa a 11 a si incep a 12 a. Doresc sa merg la facultate de preferat In Cluj la Babes Bolyai Educatie Fizica si Sport pentru a deveni personal trainer. Am cateva intrebari la care nu le gasesc raspunsul sau nu am înțeles bine.
1. Cum intri la buget, ce trebuie sa faci?
2. Daca intri la buget va fi gratis toti anii si daca nu esti la buget, va trebui sa platesti in fiecare an?
3. Daca m-am inscris la buget si nu am fost admis, pot intra automat pe bani sau doar anul viitor?
Doresc sa fiu informat corect. Mulțumesc mult

Răspuns Câştigător
| Levente99 a răspuns:

Salut.
1. Dacă ai medie mare si esti printre primii nu știu cât intrii automat la buget. Locurile sunt limitate, depinde de facultate
2. Se schimba n fiecare an. Se face repartiția la început de an pe baza notelor de la examen. D exemplu dacă ai avut nota mai mică la examene decât câțiva colegi atunci aceștia iti vor lua locul si vei ajunge la taxă.
3. Eu cand m-am înscris la facultate, nu la UBB dar ca același mecanism, trebuia a trec si profilul bugetar, ai profilul taxa. Altfel, dacă nu intrăm la buget rămâneam afară. Probabil așa este si la tine. Deci, dacă ai trecut doar locul bugetar si nu intri atunci poti incerca în sesiunea următoare, altfel la anul.
Sper ca te-am putut ajuta. Mult succes.

| Franklin_Jack_1980 explică (pentru Levente99):

Mersii mult de informații

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

1.Sa te interesezi unde te poti inscrie pentru cazare la camin
2.La buget gratis toti anii, la taxa platesti anual in 2 transe.
3. Se aloca un nr de locuri la buget. Urmatoarele locuri sunt cu taxa, dar nu sunt nelimitate. Depinde unde te poti incadra cu media ta.

| Peachdelight a răspuns:

Poate îmi dai și mie niște lecții de Fitness laughing))))