Întrebare recomandată | mocoloco a întrebat:

Ajutați-ma și pe mine cu o problemă. In clasa a X-a am reușit să mă angajez așa că am renunțat la ciclul normal al liceului și m-am înscris la seral ( la fara frecventa ). Am terminat 12 clase dar nu am putut da bacul. Îmi puteți spune și mie de unde ar trebui sa incep, să îl pot lua cu nota minimă la matematica ( M2 ). Specific că sunt tufa. Niste link-uri sau cărți ar fi super bune. Ms!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă o meditație-două, altfel e cam nașpa. Baftă

| artemidak a răspuns:

A

îți recomand sa rogi pe careva(preferabil un prof) sa te ajute.
sincer.

c-apăi singur nu prea înveți.
crede-ma.

| N1GHTMAR3 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci meditatii ca altfel o sa fie greu.
Dar chiar si pentru cei care fac meditatii de un an exista o sansa destul de mare sa cada bacul... acum depinde si de cine corecteaza si unde se corecteaza daca profesorii sunt indulgenti sau nu...
Dar de facut meditatii tot merita. Ai o sansa mai mare sa iei bac-ul