| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 15 ani, bunica mea a primit o scriosare cu "sunteti solicitata la primaria x in legatura cu monitorizarea minorului x "e grav se intampla ceva, am note mari si sunt un copil bun, sunt foarte stresat si imi e frica

Răspuns Câştigător
| Ivy86 a răspuns:

Pai presupun ca ești în grija bunicii, în lipsa părinților, sau greșesc?
Cred ca vor doar sa verifice dacă are grija bunica de tine.
Cred ca este doar un control de rutina, gândește-te poate sunt copii care sunt neglijați de rude.
Eu zic sa nu iti faci griji, e mai mult birocrație, hârtii de completat.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se va intampla absolut nimic, doar vor sa stea de vorba cu ea, avand in vedere ca sunt obligati sa urmareasca minorii incredintati si este o procedura obisnuita si obligatorie sa vorbeasca si cu cei carora le-au fost incredintati.