| Cosmineeeeeelu a întrebat:

Am 17 ani, sunt in clasa a unspea la un liceu de informatica din Brasov. De ceva timp ma gandesc la ce facultate o sa merg mai departe, vreau sa continui cu informatica, dar nu in Brasov( se intra pe baza mediei de la bac si nu prea am sanse, ultima medie fiind 9.30, cam asa). Ma gandeam la Bucuresti (UniBuc nu Poli) sau Cluj. As vrea sa stiu parerea voastra despre facultatile astea. Vreau o facultate in care se intra pe baza de admitere sau admitere si nota de la bac de la info/mate(in cazul in care exista happy )

3 răspunsuri:
| Marbea a răspuns:

La facultate la Cluj se intra cu examen si este foarte buna. Si Automatizari si calculatoare de la Alexandru Ioan Cuza din Iasi este o sectie foarte buna dar ici se intra cu dosar, nu stiu daca au schimbat. Te poti interesa intrand pe site-ul fiecarei facultati pe admiterea de anul asta si te lamuraesti daca se intra cu dosar sau cu examen.

| Cosmineeeeeelu explică (pentru Marbea):

M-am gandit si la Iasi.dar am auzit ca e concurenta destul de mare

| Marbea a răspuns (pentru Cosmineeeeeelu):

Da, asa e, dar e facultate foarte buna. Poate reusesti sa depui actele si, si ca s-ar putea sa difere zilele de examinare.