| Minnie_6826 a întrebat:

Am absolvit clasa a IX a in Romania. Dupa care am decis sa plec in strainatate. Dupa 10 ani doresc sa ma inscriu la un seral in Italia. Foaia matricola cu mediile din clasa a IX a din Romania cum pot sa o recuperez? Pot sa il trimit pe tatal meu care este acasa sa o ridice. Dar are nevoie de procura, ceva? Macar o adeverinta simpla imi trebuie. Mersi!

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dat fiind ca acum esti major, parintii tai nu pot sa ridice actele tale fara procura.
Cu adeverinta este mai usor, poti si sa o primesti pe mail/fax, sau pot sa o ia parintii tai de la scoala si sa o trimita prin posta, si pentru adeverinta nu le trebuie procura.

| vladutzu96 a răspuns:

Foaia matricola o poate ridica oricare din parintii tai de la secretariatul scolii la care ai invatat.ei au toate datele tale in baza de date a scolii.de preferat ar fi sa te duci personal.
funda?