| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Am ajuns recent la un camin de sport din alt oras.Sunt nou si nu stiu ce ar trebui sa fac ca sa ma integrez si sa ma fac cunoscut in randul colegilor.Momentan stau singur in camera

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Saluta primul si fii respectuos cu toti colegii, ca sa fii tratat la fel.
Pastreaza camera curata si ordonata, ca sa faci impresie buna.
Fa dus ZILNIC ca sa nu te comenteze colegii de camin si echipa.
Invatat bine si trage tare acum, cand esti la inceput, ca sa impresionezi colegii si profesorii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin socializare, bun simt, umor si autoironie. happy