| Opris_Eduard_2002 a întrebat:

Salut, am auzit ca pentru academia de politie trebuie sa fi apt medical, iar astmul bronsic nu se permite.
Eu am fost acum cativa ani la control si mi s-a spun ca am astm, dar am facut in urmatoarele 7 luni inot de performanta cu antrenor, MMA un an si sala 2 ani si ca 4 luni, mi-am facut aspectul fizic momentan la varsta mea, iar capacitatea pulmonara mi s-a marit, asta spunandu-mi doctorul pneumolog, si pot alerga km intregi, pot participa la maratoane de alergat si ciclism si nu simt nici o problema, oare ar fi vreo problema de mi s-ar mai spune ca as avea astm sau oare astmul a disparut?
Iar am o cicatrtice de cca. 1, 7 cm pe incheietura mainii stangi de la mana stanga, asta ar afecta admiterea la academia de politie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa nu mai ai astm, dar asta doar un control medical o poate constata sigur.
Acea cicatrice nu constituie o piedica in a candida la admitere.

| Opris_Eduard_2002 explică:

Greseala de exprimare, nu bagati de seama "de la mana stanga"