| katy1996 a întrebat:

Salut.Am cautat pe net tarile extraeuropene, dar nu am gasit nimic. Daca stiti ati putea sa mi le spuneti sau sa-mi dati un site va rog frumos? Merci:*:*

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe ro.wikipedia.org si gasesti toate tarile lumii. Numai bine!

| bismarck a răspuns:

Depinde ce vrei să spui:
1. Ţările de pe continentul European dar care nu fac parte din Uniunea Europeană:Norvegia, Republica Moldova, Turcia, Rusia.

Sau restul ţărilor care nu se găsesc pe continentul european:U.S.A., China, Japonia, Australia, Mongolia, India, Venezuela, Egipt, Africa de Sud, Camerun, Nigeria, Canada etc.