| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,am depus cerere de cazare si vreau sa stiu daca,in cazul in care prind loc, trebuie neaparat sa stau in camin sau pot sa renunt?

3 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Trăim într-un stat liber. Nu te ţine nimeni legat cu lanţuri acolo. Sigur că poţi să renunţi. La fel cum este şi cu angajările în muncă: te-ai angajat, dar poţi să bagi un preaviz şi pleci când vrei tu.

| Yurisa a răspuns:

Poti sa renunti prin rezilierea contractului de cazare depus la administratia caminului (sau undeva in camin, celor care se ocupa cu asta). Dupa ce ai semnat ti se vor restitui banii inapoi pentru zilele in care tu nu vei sta in caminul respectiv (in cazul in care ai platit pe o luna)

| GnomUrias a răspuns:

Cererea este facuta ca sa poti intra acolo ( pentru aprobare ), poti sa te duci, poti sa nu te duci, nu e batut in cuie.