| AvramDani a întrebat:

Salut! Am intrat la UTCB, insa dupa cateva zile de locuit in Bucuresti am realizat ca orasul asta nu e pentru mine. Ma pot transfera acum inainte sa inceapa anul universitar sau trebuie sa astept pana in semestrul 2?

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Trebuie să aştepți până în semestrul 2, iar după depinde de locuri şi vei vedea dacă îți este aprobat transferul.
Până atunci dă-i o şansă oraşului şi vezi ce iese.
La ce te referi prin nu e de tine, de curiozitate?

| AvramDani explică (pentru zurick):

Ok am inteles, multumesc de raspuns! Orasul in sine nu e asa rau, dar oamenii mi se par reci si aroganti si imi cam displace haosul si mizeria care e pe strazi. Vuiet constant de masini, claxoane, aglomeratie si multa mizerie. Inainte sa ma mut pentru facultate mai vizitasem o data Bucurestiul si nu mi-au sarit aceste aspecte in ochi, insa acum ca stau mai mult incep sa le observ.

| zurick a răspuns (pentru AvramDani):

E diferit să fii turist şi să locuieşti într-un loc. Are multe locuri faine Bucureşti, dar da, destule defecte de asemenea.
Dar oricum până în semestrul 2 chiar nu poți să faci nimic