| Grof_Paul_2001 a întrebat:

Salut,am nevoie de ajutor cu o întrebare probabil stupida:cei care sunteți la UVT la facultatea de geografie sau care aveti conexiuni pe acolo, imi puteti spune daca se face matematica si daca da, ce nivel de dificultate este? Mentionez ca termin a 12a si sunt pasionat de geografie. Mulțumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se face matematica, fizica si chimie.
Uite aici programele de studii, pentru fiecare an in parte:
http://www.geo.uaic.ro/......6_2020.pdf

| Grof_Paul_2001 explică (pentru Violleta2022):

Aceasta programa este pentru Facultatea din Iași, nu din Timișoara. Am întrebat pentru UVT, nu pentru UAIC

| Violleta2022 a răspuns (pentru Grof_Paul_2001):

Nu are importanta pentru ce centru universitar este programa, ca tot aceeasi materie se studiaza, la toate facultatile de geografie si geologie din tara!

| Grof_Paul_2001 explică (pentru Violleta2022):

Cam are, nu toate programele sunt la fel, fiecare este diferita si variaza in functie de universitate. Astazi am întrebat o pe profesoara mea de geografie, care a terminat la Cluj-Napoca, și a spus ca nu stie. Prin urmare, difera programa

| Violleta2022 a răspuns (pentru Grof_Paul_2001):

Nu este nici o diferenta! Aceeasi materie se preda la toate facultatile din tara, la specilizarea georafie si geologie! Exista programa la Ministerul Invatamantului, dupa care predau toti profesorii si lectorii universitari.

On orice caz, nu are importanta programa scolara acum si aici, tu ai intrebat daca se face matematica si eu ti-am raspuns ca da, aratandu-ti o programa scolara de la facultatea de geografie si geologie.
Asadar ma repet, DA, la facultatea de geografie si geologie se face matematica!