| AaBb a întrebat:

Am nevoie de niste idei de cum m-as putea apuca sa invat matematica. Ma simt prost ca am ajuns in clasa a 10-a si incepe sa treaca materia de liceu pe langa mine. Inainte eram bunicel la matematica, dar cu anii m-am lenevit si acum vreau sa incep sa invat. Dar, daca ma apuc de tema acasa nu sunt capabil sa rezolv nimic.

4 răspunsuri:
| kuzican a răspuns:

Pai pentru inceput cumpara-ti o culegere care sa aiba si teorie si exercitii si raspunsuri la sfarsit destul de explicite ca sa-ti dai seama atunci cand nu stii cum ar trebui sa abordezi exercitiul/problema. Eu am avut anul trecut o culegere galbena de la Niculescu si mi-a fost foarte utila. De asemenea incearca sa lucrezi in plus si sa-ti faci mereu temele. Daca vrei te pot ajuta din cand in cand daca ai nelamuriri. Eu sunt a-11-a acum si ma descurc cu matematica. Chiar imi placebig grin

| AaBb explică:

Colegii mei? Profesoara mea?

La colegii mei nu pot apela. De ce? Pe cat de trist suna, sunt printre cei mai buni din clasa, daca as putea zice asta...
Profesoara? Mai bine ma las pagubas...

Multumesc oricum.

| AlexUtza_7337 a răspuns:

Colegii poate te-ar putea ajuta. sau daca nu du-te la niste meditatii sau roaga profesoara sa iti explice...sau profesor ce ai la matematica nu este o rusine.este bine ca vrei sa te apuci serios de invatat si te felicit...nu multi gandesc ca tine.bafta!

| DeEw a răspuns:

Sti si eu am avut plobleme la matematica dar am trecut peste incearca sa iti gasesti un meditator sau sa inveti impreuna cu un prieten bun la matematica oricum stiu ca o sa reusestibig grin