| Dulgheru5 a întrebat:

Salut, am o întrebare!
Am terminat Profesionala profil Mecanic auto si m-am înscris la seral in semestru al anului si acum vreau să mă transfer la liceu la zi, as putea la profilul științe sociale sau filologie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In situatia actuala, este imposibil sa te poti transfera la curs de zi.
Acest transfer nu este posibil, fiindca cei de la seral sau profesionala MERG numai la cursuri serale si fac 13 ani de liceu, conform legii in vigoare.

| Dulgheru5 explică (pentru Violleta2022):

Dar la alt profil sa nu mai dau bacul la mate si fizică? Asi putea sa mă transfer

1 răspuns: