| AdyAdy1234678 a întrebat:

Salut, am o întrebare dacă merg pe bilingv franceza ce avantaje am? De exemplu pot da la academia de politie sau alte meserii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti candida la Academia de Politie si filologia bilingv franceza te va ajuta putin la admitere.
De altfel, indiferent de profilul liceului absolvit, poti candida la orice facultate.

| AdyAdy1234678 explică (pentru Ioandelasal):

Dar la bilingv înveți geografia si istoria Franței la admitere nu-mi trebuiesc istoria si geografia României?

| Ioandelasal a răspuns (pentru AdyAdy1234678):

Nu cred ca la bilingv inveti istoria si geografia Frantei, doar la unele materii inveti in limba franceza si faci mai multe ore de franceza.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu sau fără franceză poți candida unde vrei. Dar se presupune că o să știi limba aia mai bine ca alții

| anamarialllll a răspuns:

Da