| EmiBluey a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu facultatea de limbi straine din Bucuresti. Eu as vrea sa ma duc pe traducere engleza-japoneza si nu inteleg un lucru: Daca vreau sa intru la aceasta specializare eu la examenul de admitere trebuie sa dau un test la japoneza? Eu stiam ca sunt doar 2 teste la lb romana si engleza

1 răspuns:
| Elelei a răspuns:

Din moment ce vrei sa studiezi japoneza si esti deja la facultate, da, trebuie. Nu esti incepator de clasa a 5-a.