| mVladd a întrebat:

Am o intrebare. Sunt clasa a 8a si am ramas corigent la matematica. Vreau sa intru la un liceu unde sunt mai multi prieteni. Mai sunt 7 locuri libere in clasa in care vreau sa intru si nu stiu cum ne repartizeaza in clasa? Dupa media din 5-8? Sau dupa notele ce le-ai luat la corigenta?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Până nu-ți iei corigența, nu te repartizează nimeni. N-o iei, repeți clasa a 8 a și reluăm discuția cu repartizarea, la anul. Deci mâna pe carte!

| Lioana a răspuns:

In nici un caz dupa media de la corigenta. După media anilor V-VIII. N-ai alt criteriu.

| Anon31241212 a răspuns:

Trebuie sa iei corigenta. Dupa media 5-8 vei fi repartizat dupa.

| Andersen2k18 a răspuns:

Te reparizeaza dupa media generala din clasele 5-8. Ca tu practic ai ratat evaluarea si repartizarea pe licee.

| firu a răspuns:

Dupa media 5-8