| RaspunsuCoretcIEYo a întrebat:

Am o mare problema..Sunt corigent la mate si urmeaza si engleza si chimie. Daca pe primul semestru am ramas corigent la 3 materi si pe al doilea iau medii de trecere la cele 3 materii tot sunt corigent? Sau.
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a nu ramane corigent la sfarsitul anului trebuie ca media anuala sa fie cel putin 5. Sa ai in vedere ca mediile anuale nu se rotunjesc, respectiv mediile de pe sem.II, adunate cu cele de pe sem.I si impartite la 2 trebuie sa dea cel putin 5.