| PVAAVU a întrebat:

Salut. Am o neclaritate. Sunt student în anul 4 la farmacie și mă gândesc să dau un master în chimie cu facultatea de farmacie. Înțeleg cu ce îi ajută masterul pe cei care au facultatea de chimie (pe chimiști) dar nu înțeleg cu ce mă ajută pe mine masterul în chimie dacă am farmacia terminată.

4 răspunsuri:
| PVAAVU explică (pentru MihaelaDart):

Aici descrie profesia de chimist și spune de ce ai nevoie pentru a fi unul. Îți trebuie facultate casă fii chimist. Întrebarea mea era "ce pot face cu masterul în chimie dacă am diploma de farmacist".

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te ajută, dacă vei lucra în cercetare farmacologică.

| PVAAVU explică (pentru sadrian46):

1. De unde știi?
2. Cum să mă ajute? farmacologia se bazează mai mult pe biologie decât pe chimie. Plus că am analizat planul de învățământ de la master la chimie. Ei nu fac farmacologie.