| Grimster a întrebat:

Am o nelamurire si sper sa ma ajutati. Am o restanta de pe primul semestru (sunt in anul I) si nu pot sa iau bursa chiar daca am media mai mare decat ultima persoana care ia bursa ( dar care n-are restante). Daca iau restanta in aprilie, se recalculeaza mediile ca apoi sa fiu eligibil pentru bursa? Si inca ceva. Bursa de pe semestrul 2 se acorda tot pe baza mediei din primul semestru sau pe baza mediei din sesiunea de vara?

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Ai pierdut bursa pe semstrul II. Esti restantier. Vei avea sanse la bursa anul viitor.