| redtrr1 a întrebat:

Salut, am o problema laughing Am luat bacul si acum ar trebui sa ma inscriu la o facultate doar ca eu sunt "paralel " in ceea ce consta admiterea la facultate. Nu stiu ce trebuie sa fac, eu sunt din Galati si as vrea sa dau la litere, m-am interesat de admitere, taxa anuala la licenta dar legat de actele necesare la inscriere nu am vazut nimic. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns mai detaliat cu privire la admitere..nu prea stiu nimic legat de asta si as cam avea nevoie de ajutor laughing Dau funda

Răspuns Câştigător
| AndraLavi a răspuns:

Buna.
Depinde in ce oras dai la Litere. Daca dai la tine in Galati, va trebui sa te duci la facultate la secretariat si sa te interesezi daca se intra pe baza de dosar (adica media de la bac)sau pe examen. Tot acolo o sa iti zica actele de care ai nevoie. Cel mai bine e sa mergi acolo pentru ca ar trebui sa platesti si o taxa de inscriere. Spor.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sună la facultatea dorită (sau fă o vizită) și intrebi acolo ce dorești și ai răspunsul exact. Dai funda secretarei (ce-o să se mai bucure!)

| minrest a răspuns:

Adeverinta medicala, diploma de bac, du-te maine la prima ora acolo, ce mai stai, mai ai foarte putin timp, cateva zile.