| AlexandruIulian69 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat. Locuiesc in Timisoara si vreau ca pe viitor sa merg la o facultate de constructii. As vrea sa aleg dintre cea de la Timisoara si cea de la Bucuresti. O parere? Care este diferenta intre cele doua?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici o diferenta intre cele doua, s e preda aceeasi materie in ambele aprti si certificarile sunt aceleasi.
Singura diferenta este de bani, ca-n Bucuresti trebuei sa-ti cauti chirie, sa platesti intretinere, transport etc.
Alege Timisoara, ca-i din toate punctele de vedere, cea mai accesibila tie.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă tot stai în oraș universitar mai bine rămâi în Timișoara părerea mea. n-are rost să mai cheltuiești bani în plus cu mutatu prin București, mai ales că mie mi se pare groaznic ca oraș de trăit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca locuiesti in Timisoara, se mai pune problema?