| leoleutzu395 a întrebat:

Am și eu nevoie de un sfat! Sunt în clasa a 11 a, specializare mate-info și nu m-am hotărât încă la ce facultate sa dau, as vrea medicina sau politehnica în București. Sunt 2 lucruri total diferite dar nu stiu pe care sa o aleg. Ma pricep la materiile de real (bio, chimie, fizica, mate, info nu prea).
Dacă este cineva care este pe medicina sau politehnica, sa-mi dea și mie câteva sfaturi. Ce facultate e mai buna în cadrul Universității Politehnica, cati ani se face, care dintre medicina și politehnica este mai bine plătită?
Mulțumesc! Dau fundă la cel mai bun răspuns.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Leo mamă, cum vine aia "sa mi dea și mie câteva sfaturi" - tu nu simți ce-ți place, ce vrei și ce poți?

| cosmin1324 a răspuns:

La politehnica cea mai buna facultate e de automatica si calculatoare dar e foarte greu sa intri si sa o termini, salarii daca esti bun 6000+ lei net deci merita.

| leoleutzu395 explică (pentru cosmin1324):

Și câți ani fac? Ma pot angaja la un job încă din facultate?

| cosmin1324 a răspuns (pentru leoleutzu395):

Faci 4 ani si nu pentru ca e greu, eventual din anul 3-4 altfel o sa iti fie foarte greu sa treci anul.