| Windwalk3r a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.
Ca sa pot intra la facultate la sectia "Matematica informatica cu predare in limba engleza", ce cunostinte de info trebuie sa am? Ce nivel de mate este (M1 sau M2)? Eu sunt la liceu, clasa a 12-a la profilul "stiintele naturii" si vreau sa stiu daca am cum sa intru de aici acolo.
Mersi anticipat, dau funda.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Cred ca e logica chestia.
Da a înveți matematica și informatica de la mate-info, ai șanse mari.

| KaanNoah a răspuns:

Matematica e M1. Sunt facultăți la care dai admiterea doar la o materie dintre mate si info, dar co tease si nota de la bac (la mate sau la info). Depinde de facultăți.

| Windwalk3r explică (pentru KaanNoah):

Asa e si la aceasta, dau din mate sau info si conteaza nota de la bac de la mate sau info. Crezi ca am cum sa recuperez la info intr-un an cat n-am facut in 4?

| KaanNoah a răspuns (pentru Windwalk3r):

Daca iti place da. Eu am invatat intr o luna, materia pe 2 ani de la scoala. Descarca aplicatia SoloLearn. Intra pe Youtube si scrie Tutoriale C++ si e un tip Geesik sau ceva de genul, roman, care iti aratat tutoriale C++ (la mine C++ s-a predat la scoala) si inveti. Doar sa vrei. big grin Bafta

| wtk345 a răspuns:

M1 dai la mate si la info depinde de liceu cât de greu se face informatică, poti sa nu stii nimic la unele licee.