| ccrank a întrebat:

Am si eu o problema, cand aprind PC-ul imi da urmatoarea eroare REBOOT AND SELECT A PROPER BOOT DEVICE OR INSERT...ce pot face sa rezolv problema?

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in BIOS la meniul Boot si seteaza ca prima bootare sa fie HDD-ul. In Bios intri cu tasta F2 sau F10 sau Dell/Delete (in functie de placa de baza) dupa un restart.
Revino cu un reply!

| SindyR a răspuns:

Trebuie reinstalat windowsul cand apare asa se arde ceva nu stiu exactstiu ca mi s-a intamplat si mie!
bafta!

| IceCreamDoll a răspuns:

Stiu ca o sa para ciudat, dar daca o sa-i desfaci carcasa si o sa-l cureti de praf, apoi o sa-i misti firele nu o sa-ti mai dea eroarea. Si pe timpul verii incearca sa nu stai 24/24 h la computer, pentru ca se supraincalzeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori trebuie sa pui windowsul din nou ori ti s-a dus hardul. porneste calculatorul apasa del sau depinde la tine ce trebuie apasat sa intri in bios cauti ceva de genul boot prioriti acolo pui sa fie unitatea dvd cd depinde ce ai tu salvezi si iesi dupa care bagi cd-ul de windows si il lasi sa instaleze pana ajungi la partitii acolo daca iti apare cati gb ai atunci ar tebuii sa fie bun hardul mai departe stii cum se face