| qieiqpalz a întrebat:

Salut..am si eu o problema mama mea de mic de cand a divortat de tata de atunci ea orice facea doar sa imi faca rau..eu ii spuneam sa nu mai faca ce face si ea continua si ma certa si mi-a distrus nervi mi-a facut praf.ea m-a invatat sa gandesc negativ si cam asta fac..intodeauna caut scandal si ma enervez/supar foarte usor ce as putea face? si acum face exact asa ..inca nu am dat in ea si nici nu voi da. sper

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tia stricat viata unica sansa e sa aplici atitudine fata de ea

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și eu sper.
Încearcă să vorbești cu ea, să vezi ce vrea de fapt.

| qieiqpalz explică (pentru sadrian46):

Nu pot nu ma lasa sa vorbesc doar ea are voie ..eu cand vorbesc ori zbiara pe mine ori vorbeste peste mine ori ma ignora total nu ma asculta sau intelege

| sadrian46 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Arunci fă ceva, ceea ce am învățat de la un agent special.
Transmite-i un mesaj în scris.

| qieiqpalz explică (pentru sadrian46):

Crezi ca nu am incercat? face sa nu o mai deranjez cu prostii

| sadrian46 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Atunci sunt procedee tehnice operative.
Apel la rude, protecția copilului, roagă-i să te viziteze la domicilui și să discutați în trei, mama, tu și asistentul social, psiologul școlii, înregistrează pe mama pe telefon și prezintă și la alții, ia măsuri, nu sta singur.
Dar mai ales, nu o judeca ca pe un om rău, este un om bolnav.

| LPCTSTR a răspuns:

Mergi la un psiholog, dacă ești elev, dispui gratuit de psihologul școlii.
Crede-mă, te va ajuta.

| mudokins78 a răspuns:

Oau..si eu care credeam ca am probleme.

| Ana7807820 a răspuns:

Cand vei considera tu in timp, spune-i ca ti-a distrus viata probabil pentru nimic si sper ca va realiza ce greseala a facut
Incearca sa nu ii mai calci pe urme la partea cu cearta, incearca sa fii opusul desi e greu
Bafta!