| SoareIonut a întrebat:

Salut, am si eu o rugaminte. Imi puteti spune daca dau diferente pentru un transfer de la economic la stiinte ale naturii? Ma gandesc ca nu, eu fac aceleasi materii ca si ei, mai putin (desen/muzica). Vreau sa ma transfer in vara, in clasa a 11 a!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Diferenţele se dau la/din materia pe care NU ai studiat-o la vechiul liceu...
Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

www.edu.ro/index.php?module=uploads&func=download&fileId=4653

Deci, vei susţine examene de diferenţă la Informatică şi Desen/Muzică ( posibil şi din alte materii, dacă au făcut capitole suplimentare la anumite materii la care au avut ore mai multe ).

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Neo12 a răspuns:

Bună!
Mai bine întrebi pe cineva care s-a transferat sau să mergi la acel liceu să întrebi, ai fi mai sigur.
O zi bună!