| BurduIonut a întrebat:

Salut, am terminat liceul si cu bacul si as dori sa merg la facultatea de Geografie din Bucuresti, imi trebuie sa fac o scrisoare de motivatie, nu am probleme cu compunerea dar am niste nedumeriri cu privire la forma scrisorii, am luat un exemplu (de pe site: https://geo.unibuc.ro/admitere_licenta_2021.html
la formular TIP scrisoare de motivatie) doresc sa intreb daca precizarile trebuie lasate in compunere (stiu e o intrebare retardata dar asa sunt eu) si daca datele: numele, cnp, trebuie scrise compus (numele meu este... am absolvit...) sau asa cum este in exemplu schematic. Stiu ca este un exemplu si probabil in scrisoarea finala trebuie compusa fara precizari, dar vreau sa ma asigur.

1 răspuns:
| dinaprilie a răspuns:

Saut, este o scrisoare de motivatie/intimplinare prin care probabil rezumi tu ceva despre tine, aspiratii, asteptari etc etc. Fa-o pur si simplu cum iti vine. In cel mai bun caz o vor lectura si isi vor face o idee despre persoana din fata lor.