| SnYcK3rS a întrebat:

Am terminat si liceul si urmeaza sa dau la facultate. Am luat brosura de admitere la Universitatea Bucuresti si nu inteleg o chestie. Poate ma lamuriti voi

La facultatea de Administratie si Afaceri, la probele de concurs apare asa:

1) Scrisoare de intentie ( eseu motivational 300 de cuvinte notat cu admis/respins )
2)Media de la bacalaureat 100%

De exemplu, eu ca sa fiu admis acolo trebuie sa fac si scrisoare de intentie? Sau trebuie sa aleg, ori scrisoarea ori media de la bac?

Funda

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Scrisoarea de intentie este ELIMINATORIE. Media de la bac iti confera locul la facultate, DACA treci de proba asta eliminatorie.
Din pacate, aprecierea scrisorii de intentie este foarte subiectiva. Asa ca, daca e sa se faca vreo magarie, acolo se face!

| William a răspuns:

Cred ca trebuie sa alegi una din ele. Totusi ai garantia ca la terminarea facultatii vei gasi un loc de munca in domeniul asta sau doar speri?

| neutrino a răspuns:

Ambele sunt obligatorii, dar pentru nota de intrare va conta numai media de la bac. Atentie, scrisoare de intentie are putere de eliminare!