| Jojo1769 a întrebat:

Am văzut conferința de la ora 14 cum confirma faptul ca școlile nu se vor redeschide anul aceste și ca orele vor fi menținute online pana pe 12 iunie. Întrebarea mea este, ce se întâmplă cu cei corigenți? Promovam toți sau? Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa promovezi daca esti corijent, pana nu-ti sustii corijenta si pana nu iei note de trecere.
Se vor da corijentele, probabil imediat cum reincepe scoala, in 12 iunie.
Inca ai timp sa pui mana serios pe carte si sa inveti, ca sa fii sigur ca iei nota de trecere si nu ramai repetent, fiindca 1 corijenta neluata, poate duce la repetentie.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu vei avea media anuala de cel putin 5 atunci ramai corigent la materia respectiva si va trebui sa sustii examen de corigenta.

| Violleta2022 a răspuns:

Conform noii ordonante, va trebuii sa-ti sustii in scris corijenta!
Va trebuii sa vorbesti cu profesorul tau la care ai corijenta, sa stabiliti o data a testarii scrise, cand poti sa-ti sustii corijenta!