| AlexMaf28 a întrebat:

An picat BAC-ul la matematica. Daca nu iau nici in toamna, anul viitor voi da numai la matematica sau din nou la toate 3 obiecte?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sustine examinarea, indiferent de sesiunea in care vei repeta examenul, doar la materia la care ai cazut acum, este alegerea ta. In cererea de inscriere vei specifica expres ca doresti sa-ti fie recunoscute notele obtinute acum la celelalte 2 materii.

| aneliram a răspuns:

Daca nu iei, la anul, vei avea posibilitatea sa dai ba ul doar la ce probe ai picat (inclusiv cele de competente, orale etc.,). Și... cum trebuie sa îti iasa media generala 6, poti opta de sa iti maresti nota la o materie (ex. sa dai examenul la biologie din nou pentru a lua nota 9, ca in caz ca iei un 5 la mate, sa se compenseze cu 9 de la biologie si sa treci, sau cu nota de la cealalta materie. Daca ai posibilitate, cauta un profesor bun, cu care sa lucrezi variante de examen. Succes!

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Raman toate probele pe care le.ai luat valabile (inclusiv cele orale), cand te vei duce la inscriere iti va da o cerere, pe care trebuie sa bifezi ce note vrei sa ramana si la ce vrei sa dai din nou. Te vor indruma cei de la secretariat.

| aaanamariaaa a răspuns:

Poti da numai la mate, daca ai 5 la celelalte probe mentionezi ca vrei sa iti fie recunoscute notele de la celelalte probe si ca vrei sa dai numai la matematica.