| NicolaeMarian28 a întrebat:

Salut.Anul acesta pe cat dau olimpicii Evaluare Nationala (clasa 8)? Eu stiam ca o dau mai devreme decat celeilalti dar nu stiu exact pe cat.Imi puteti spune?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Calendarul sesiunii speciale de evaluare națională - 2017, pentru elevii din clasa a VIII-a participanți la loturile naționale lărgite ce se pregătesc pentru olimpiadele și concursurile internaționale este :
12 iunie 2017 Înscrierea la sesiunea specială a evaluării naționale
13 iunie 2017 Limba și literatura română - probă scrisă
14 iunie 2017 Matematica - probă scrisă
15 iunie 2017 Limba și literatura maternă - probă scrisă
15 iunie 2017 Afișarea rezultatelor (până la ora 18, 00)
15 iunie 2017 Depunerea contestațiilor (orele 18, 00-20, 00)
16 iunie 2017 Rezolvarea contestațiilor
16 iunie 2017 Afișarea rezultatelor finale după contestații

Citeste actul normativ in link-ul : http://lege5.ro/......iadele-si-