| Nevo3302 a întrebat:

Anul asta am evaluarea nationala si nu am priceput lectia cu propozitiile subordonate si alea plus ca profesoara nu stie sa explice.

Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nici char așa: profa nu știe dar știe un necunoscut printr-un mesaj să te lumineze cu subordonatele alea. Io zic să mai intrebi odată profa cum sta treaba și precis vă explică

| Nevo3302 explică (pentru sierra1):

Nu, chiar e naspa. E batrana si nu stie sa-si organizeze ora. Se incurca in cuvinte si nici genul epic nu a stiut sa.l predea.

| ziftode a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=ce+sunt+propozitiile+subordonate
primul link de sus, wikipedia in romaneste, iti da mura in gura

greu, GREU, GREU RAUUUUUUUUU